Charakteristika 1.st

První stupeň na naší škole je rozdělen na dvě části. První část se nachází v centru města, ta druhá je naše odloučené pracoviště v Horním Kostelci. Na prvním stupni ve městě je momentálně  10 tříd. 2 paralelní třídy v každém ročníku. Naše škola nabízí výuku anglického jazyka od první třídy. Každý rok jsou také dle zájmu otevírány různé kroužky pod vedením zkušených učitelů. Za školou je hřiště s umělou trávou, které děti využívají o velkých přestávkách nebo v rámci odpolední družiny.

Každý rok se koná den otevřených dveří, jsou pořádány vánoční či velikonoční trhy, školičky pro předškoláky a spousta jiných aktivit.

V budově základní školy Horní Kostelec je 5 tříd 1. stupně (tj. 98 žáků), školní družina a školní jídelna.