Školní družina

Školní družina je určena pro žáky 1. stupně. Oddělení se naplňují nejvýše do počtu 30 účastníků, přednostně jsou přijímáni žáci nižších ročníků. Ve školním roce 2024-25 je poplatek za školní družinu 150 Kč měsíčně. Platba je prováděna na celé pololetí na účet školy s variabilním symbolem pro každého žáka, který děti obdrží od vychovatelky.

Ve městě pracuje školní družina ve 4 odděleních. Dvě oddělení jsou v budově prvního stupně, 1 oddělení je v budově sokolovny a 1 oddělení je v budově druhého stupně. Ranní provoz začíná pro všechny žáky v budově prvního i druhého stupně v°6:15 hod. Odpolední provoz pak probíhá od 11:40 do 16:00 hod. Žáci zapsaní do školní družiny se řídí pravidly vlastního řádu školní družiny, který je k nahlédnutí ve všech odděleních a na našich webových stránkách v menu „DOKUMENTY“ submenu "DOKUMENTY KE STAŽENÍ".

Školní družina v Horním Kostelci má dvě oddělení, které zahajuje ranní provoz v 6:15. Odpoledne pak začíná v 11:30 a končí v 16:00 hodin.  Žáci, kteří mají bydliště ve městě nebo navštěvují odpoledne kroužky ve městě, mají možnost přejet zdarma s pedagogickým doprovodem školním autobusem do družiny ve městě.

Všechna oddělení školní družiny jsou vybavena pomůckami a hrami určenými pro volnočasové aktivity žáků. Od 2.9.2024 bude možné požádat o osvobození od úplaty za školní družinu u rodiny pobírající přídavek na dítě. Zákonný zástupce musí předložit potvrzení OSSZ ,,Oznámení o přiznání dávky státní sociální podpory - přídavek na dítě" v kanceláři školy. Upozorňujeme, pokud dojde během školního roku ke změně a přestane pobírat přídavek na dítě, je zákonný zástupce povinen  tuto informaci bezodkladně oznámit v kanceláři školy.