Horní Kostelec

Charakteristika HK

Do června 2006 byla naše škola samostatná, od září 2006 je připojena k ZŠ V. Hejny v Červeném Kostelci jako její odloučené pracoviště.

Naše odloučené pracovište patří mezi menší školy, přesto máme dětem co nabídnout. Jsme mladý kvalifikovaný učitelský sbor a nadále se každoročně vzděláváme ve vybraných kurzech.

Při vyučování klademe především důraz na individuální přístup ke každému dítěti. Pro žáky je od 1. ročníku zajištěna výuka anglického jazyka, pro 3. a 4. třídu plavecký výcvik.

Každý rok na podzim pořádáme Den otevřených dveří.

Škola je velmi dobře materiálně vybavena. Nechybí zde množství demonstračních pomůcek, nová počítačová učebna s různými výukovými programy pro všechny ročníky, zrekonstruovaná tělocvična.

• V létě 2013 proběhla rekonstrukce – výměna oken, dveří, zvětšení školní jídelny.
  • V roce 2015 byly třídy vybaveny novým nábytkem. Ve všech třídách jsou instalovány interaktivní tabule.
  • V roce 2017 proběhla rekonstrukce školní knihovny, která byla vytopena v roce 2015. Byla vybavena novým nábytkem. Pro naše čtenáře byla opět otevřena v dubnu.
  • Za školou bylo v roce 2016 nově zprovozněno víceúčelové hřiště.
  • Od září 2018 máme v počítačové učebně nové počítače.
  • V létě 2019 přibyla k budově školy pergola. V roce 2023 byly třídy vybaveny klimatizací.
  • V létě 2024 proběhla rekonstrukce elektroinstalace celé školy a datové infrastruktury. Sborovna byla doplněna novým nábytkem.