OSVOBOZENÍ OD ÚPLATY ZA ŠKOLNÍ DRUŽINU.

Nově s účinností k 1. 9. 2024 dochází k rozšíření možného osvobození od úplaty nebo snížení úplaty za školní družinu o rodiny pobírající přídavek na dítě. O osvobození bude možné žádat od začátku školního roku 2024/25, tzn. od 1. 9. 2024, pokud zákonný zástupce prokáže řediteli školského zařízení, že pobírá přídavky na dítě. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“.

Dokládání nároku na osvobození od úplaty – přídavek na dítě.

Oznámení o přiznání přídavku na dítě doloží žadatel do 30. 9. 2024 ve formě prosté kopie vedoucí vychovatelce školní družiny pí Wichové. Odpuštění úplaty bude ředitelkou školy přiznáno na celý školní rok, nebude tedy nutné dokládat přiznání přídavků každé tři měsíce.

Zároveň důrazně upozorňuji na skutečnost, že zákonný zástupce je povinen škole bezodkladně oznámit, pokud přestane přídavek pobírat, neboť tím nárok na odpuštění úplaty za školní družinu zaniká.

Poplatek za ŠKOLNÍ DRUŽINU (školní rok 2024/25) : měsíčně 150 Kč