Horní Kostelec

Páťáci na škole v přírodě

Od 9.9. do 13.9.2024 se naše 5. třída z Horního Kostelce vydala na školu v přírodě.

K největším zážitkům určitě patřil výlet na Sněžku s krátkými úkoly po cestě. Další den jsme se vydali na stanici horské služby a odpoledne nás navštívil člen z KRNAPu, díky kterému jsme se zábavnou formou dozvěděli, proč byl r. 1963 Krkonošský národní park  založen.

Děti si každý den své zážitky zapisovaly do deníků a lepily odznaky za splněné úkoly. Jeden z odznaků si mohly nalepit při úspěšném složení zkoušky mladého zdravotníka. Za úkol měly ukázat resuscitaci na figurínách a odpovídat na otázky týkající se základního ošetření. Všechny úkoly plnily v týmech, ve kterých si mohly radit.

Večer před odjezdem se vydaly na stezku odvahy. Odměnou za odvahu byl na konci stezky vánoční strom s malým dárkem pro každého. Tím bychom chtěli poděkovat hasičům z Červeného Kostelce a firmě Albi za drobné předměty.

I když počasí moc příznivé nebylo, nikomu to nevadilo. K příjemné atmosféře přispěl  i správce chaty Jožka, který nám hrál nejen na kytaru, ale i banjo a mandolínu. Na rozloučenou dětem předvedl stepování. Veliké díky patří i kuchaři, který výborně vařil a upekl dort pro našeho oslavence Mikiho. Děti pro pana správce vyrobily řád zlaté kytary a pro pana kuchaře řád zlaté vařečky.

Celý pobyt se děti učily spolupráci, toleranci a vážit si přírody. Už se těšíme, až chatu Pampelišku znovu navštívíme a zazpíváme si písničku Hory, která se po dobu pobytu stala naší hymnou.