Přehled důležitých termínů a odkazů k přijímacímu řízení ve školním roce 2024/2025.

PŘIHLÁŠKY KE STŘEDNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ DO VŠECH OBORŮ STŘEDNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2024/2025.

Termín odevzdání přihlášek: do 20. ÚNORA 2025.

- Uchazeč se může přihlásit nejvýše na 3 obory vzdělávání bez talentové zkoušky a až na 2 obory vzdělávání s talentovou zkouškou.
- Pořadí oborů (zaměření) uvedené v přihlášce vyjadřuje přednostní volbou oboru středního vzdělávání.

Jednotná přijímací zkouška zahrnuje:
- písemný test z Českého jazyka a literatury
- písemný test z Matematiky a její aplikace.

1. termín: pátek 11. dubna 2025
2. termín: pondělí 14. dubna 2025
(náhradní termín: úterý 29. dubna 2025 a úterý 30. května 2025)

kritéria včetně počtu přijímaných uchazečů stanoví a zveřejní na veřejně přístupném místě ve škole a způsobem umožňujícím dálkový přístup a  předá do informačního systému o  přijímacím řízení ředitel školy do 31. ledna 2025.
(v případě, že chcete u přijímacích zkoušek využít podpůrných opatření v souvislosti s tím, že má žák v současné době platné doporučení z PPP (SPC), je nutné objednat se ke kontrolnímu vyšetření do PPP (SPC) – doporučení k úpravě přijímacích zkoušek je součástí přihlášky na střední školu s maturitou).

SLEDUJTE:
www.atlasskolstvi.cz - přehled studijních oborů středních, vyšších odborných, vysokých a jazykových škol v ČR.